WEDDING DAY: Jak dopasować suknię ślubną do swojej sylwetki?

Cześć! W nowym wpisie z serii WEDDING DAY podpowiemy Wam jak dopasować suknię ślubną do swojej sylwetki ? Teoretycznie nie jest to trud...


Cześć! W nowym wpisie z serii WEDDING DAY podpowiemy Wam jak dopasować suknię ślubną do swojej sylwetki? Teoretycznie nie jest to trudne zadanie, w praktyce jednak w trakcie przymiarek okazuje się, że wymarzona suknia ślubna do nas nie pasuje. Nie chcecie przecież wyglądać jak dziewczynka idąca do komunii, lecz jak dorosła i poważna Panna Młoda. Dlatego przed rozpoczęciem tournée po salonach ślubnych warto zastanowić się w jakim fasonie sukni będzie ładnie prezentować się Wasza sylwetka.Mimo naszych modowych upodobań to nasze ciało, a dokładniej jego masa, kształty oraz proporcje przeważają o tym, w jakim fasonie ubrań wyglądamy najlepiej. Musimy poznać własną sylwetkę, aby wiedzieć, które jej części eksponować, a które kamuflować. W wyborze sukni musimy kierować się także naszym wzrostem i wagą. Sylwetek jest tyle ile kobiet na świecie. Jednak możemy wyróżnić kilka podstawowych typów: klepsydra, koło, trójkąt zwykły i odwrócony, a także prostokąt. Zapraszamy Was do lektury i do analizy swojej sylwetki - mamy nadzieję, że dzięki nam łatwiej Wam będzie zdecydować się na konkretny fason sukni ślubnej.Sylwetka TRÓJKĄT

fot. Pinterest

Sylwetkę tę charakteryzują wąskie ramiona, mały biust oraz szerokie biodra i uda. Dół sylwetki w porównaniu do góry jest bardziej rozbudowany. Przy takiej sylwetce musimy przyciągnąć uwagę do góry sukni np. poprzez interesujące zdobienie bądź dekolt - najlepiej w kształcie łódki, półokrągły, karo, amerykański lub woda. Dół sukni nie powinien być obcisły, ale jej linia powinna być blisko ciała. Kolorystyka najlepiej stonowana, a desenie drobne. Odradzamy długość 1/4!

Polecamy fason: litera A, empire oraz "księżniczka".


Sylwetka TRÓJKĄT ODWRÓCONY

fot. Pinterest

Cechami charakterystycznymi tej sylwetki są szerokie ramiona, duży biust oraz wąskie biodra i uda. Jest to tzw. sylwetka sportowa. Kobiety, które mają taką sylwetkę powinny wybierać suknie, które dadzą złudzenie powiększonych bioder. Dół spódnicy powinien być np. rozkloszowany, marszczony, plisowany, a także zawierający fałdy lub poprzeczne draperie. Radzimy wybierać suknie o dekolcie "w serek" lub półokrągłym.

Polecamy fason: litera A i księżniczka


Sylwetka KLEPSYDRA

fot. Pinterest

To klasyczny kształt kobiecej sylwetki, w której obwód bioder oraz biustu jest zrównoważony zaś talia jest wąska i dokładnie zaznaczona. Kobiety "klepsydry" mogą się cieszyć, ponieważ mają sporą dowolność podczas wyboru sukni. Najlepiej wybierać te, które wyeksponują naszą kobiecość. Polecamy takie, które mają pasek w talii, dekolt, który świetnie prezentuje biust (serce, V, półokrągły głęboki) oraz ciekawie uszyty dół sukni. 

Polecamy fason: empire, rybka, księżniczka i litera A


Sylwetka KOŁO

fot. Pinterest

Jest to dość problematyczna sylwetka, ponieważ biodra, talia oraz ramiona są podobnej szerokości. Kobiety z sylwetką "koła" zazwyczaj są przy tuszy. Przy takiej sylwetce najlepiej ominąć naturalną linię talii. Polecane są pionowe wstawki oraz cięcia. Fason sukni powinien być nieobcisły, prosty, o spokojnej kolorystyce, najlepiej bez zbędnych deseni. Jeżeli chodzi o dekolt po najlepiej wygląda w serek, łódkę bądź półokrągły. 

Polecamy fason: tuba lub litera A


Sylwetka PROSTOKĄT

fot. Pinterest

Kobiety "prostokąty" są zazwyczaj wysokie. Jest to typ sylwetki chłopięcy, czyli charakteryzujący się wąskimi biodrami, brakiem zaznaczonej talii oraz małym biustem. Jeżeli macie prostokątną sylwetkę to musicie wybierać suknie, które Was optycznie poszerzą na przykład te z marszczeniami, falbanami, o wyrazistych deseniach. Odradzamy długość mini oraz pionowe cięcia. Najlepszymi dekoltami będą: serek, amerykański, woda, łódka oraz półokrągły mały.

Polecamy fason: tuba, lata 20/30 oraz litera A


Jak poradziłyście sobie z wyborem Waszych sukien ślubnych? Sugerowałyście się kształtem sylwetki czy bardziej upodobaniami? My mamy zamiar połączyć modowe upodobania z wiedzą na temat kształtów naszych sylwetek.

P.S. Piękne, drewniane wieszaki są dziełem Zonarti.


You Might Also Like

0 komentarze