Konturowanie twarzy makijażem - paleta Infallible Sculpt L'Oréal Paris

Zapewne każda z Was słyszała o słynnym w ostatnim czasie konturowaniu twarzy. W codziennym makijażu konturowanie stało się modne ze spr...


Zapewne każda z Was słyszała o słynnym w ostatnim czasie konturowaniu twarzy. W codziennym makijażu konturowanie stało się modne ze sprawą Kim Kardashian, która zdradziła sekret swojego makijażu. Konturowanie to nic innego jak modelowanie - nadanie twarzy konturu, poprawa jej symetrii, nadanie jej oczekiwanego kształtu, wyszczuplenie oraz podkreślenie zalet i ukrycie wad. W rzeczywistości nie jest to takie trudne jak mogłoby się wydawać. Jednak, aby wykonać tę metodę prawidłowo należy poznać kilka podstawowych zasad.Pierwszym etapem konturowania jest właściwe określenie kształtu swojej twarz (owalna, okrągła, kwadratowa, podłużna) oraz sprecyzowanie mankamentów urody, które chcemy ukryć np.: szeroki nos, duże czoło. Do wszystkich typów cery sposób konturowania jest ten sam jedynie może różnić się kosmetykami użytymi do przygotowania make up'u.


Kolejnym etapem jest właściwe rozmieszczenie kolorów. Różne kształty twarzy wymagają innego umiejscowienia kolorów - jasnego i ciemnego z palety do modelowania. Poniżej krótka ściągawka ze strony L'Oréal Paris.

JAK UŻYWAĆ PALETY Infallible Sculpt L'Oréal Paris?
1. Po nałożeniu długotrwałego podkładu Infallible 24h lub Infallible 24h Matte, należy na odpowiednich partiach twarzy rozprowadzić jaśniejszy i ciemniejszy odcień palety Infallible Sculpt.
2. Użyj jaśniejszego odcienia, aby nadać objętość. Nałóż go pod oczy, na czubek nosa i brody oraz środek czoła.
3. Użyj ciemniejszego odcienia, aby wymodelować i wysmuklić twarz. Nałóż ciemniejszy odcień na kości policzkowe, na linię żuchwy, boki nosa, oraz szczyt skroni.
4. Następnie dokładnie rozetrzyj granice produktu.

Podstawowa zasada konturowania - rozjaśniamy to co chcemy pokazać, przyciemniamy to co chcemy ukryć. Jasnym kolorem uwydatniamy te części twarzy, które chcielibyśmy podkreślić, ciemnym kolorem modelujemy elementy twarzy, które potrzebują poprawki. Następnie rozcieramy granice pomiędzy dwoma kolorami, tak aby nie powstały nieestetyczne plamy. Dzięki takim trikom możemy optycznie wyszczuplić twarz, złagodzić ostre rysy lub też zmienić jej kształt. Nie każdy zdaje sobie sprawę jak bardzo można odmienić swój wygląd poprzez pełne, profesjonalne konturowanie - mój mąż uwierzył dopiero kiedy pokazałam mu metamorfozy kobiet w filmikach na Instagramie.


Konturowanie określonych partii twarzy możemy z łatwością wykonać w ciągu kilku minut i sprawdzi się on na co dzień, jednak na pełne konturowanie całej twarzy trzeba poświęcić trochę więcej czasu. Taki makijaż lepiej pozostawić na sesje zdjęciowe, większe imprezy i wieczorne wyjścia, chyba, że lubicie w ciągu dnia nosić mocny i wyrazisty make up. 


Wyróżniamy dwie metody konturowania: na mokro i na sucho. Pierwsza metoda jest bardziej trwała i dzięki niem możemy uzyskać bardzo naturalny efekt. Do tej metody makijażu najlepiej sprawdzi się paletka Infallible Sculpt L'Oréal Paris. Z jej użyciem, wykorzystując dwa odcienie oraz grę światła można uzyskać wszystkie efekty konturowania. Konsystencja kosmetyku składająca się w 60% z pudru i w 40% z żelu zapewnia idealne łączenie się produktu ze skórą, a w efekcie profilowanie twarzy bez smug (nawet w przypadku mniej doświadczonych osób). Zastosowanie innowacyjnych elastometrów zapewnia dodatkowo perfekcyjne wykończenie makijażu i długotrwały efekt. Dla utrwalenia efektu należy uprzednio zastosować długotrwały podkład Infallible 24h lub Infallible 24h Matte oraz po zakończeniu konturowania całość utrwalić pudrem matującym Infallible 24h.


Modelowanie na sucho wymaga większej wprawy i precyzji oraz może skończyć się powstaniem plam na twarzy. Do jego wykonania posłuży nam bronzer w kamieniu, róż, rozświetlacz, puder oraz dobrej jakości pędzle do makijażu.


Kosmetyki do konturowania dostępne są w każdej drogerii, w przystępnej dla kobiecego portfela cenie.You Might Also Like

3 komentarze

  1. świetna jest ta paleta, żałuję tylko że nie kupiłam tej ciemniejszej :(

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetne są, lubie bawić się w konturowanie :)

    zapraszam na wpis: www.lamia-riae.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń