Wedding day: Spersonalizowane prezenty ślubne

Ślub jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka. W tym szczególnym dniu zaproszeni goście składają Młodej Parze m...


Ślub jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka. W tym szczególnym dniu zaproszeni goście składają Młodej Parze mnóstwo życzeń oraz przynoszą im podarki. W zwyczaju przyjęło się, że prezenty umieszczamy w kopercie, aby ułatwić Nowożeńcom lepszy start w nowym, wspólnym życiu. Oprócz tego Młodzi obdarowywani są bukietami, pięknych kwiatów, aby ozdobić nimi sypialnię w noc poślubną. Niestety ze względu na krótką trwałość roślin, Młoda Para często już podczas wręczania zaproszeń na ślub informuje, aby zamiast kwiatów "które zwiędną w jedną noc" podarować im coś bardziej trwałego lub pożytecznego np. butelkę wina, książkę, kupon lotto, pluszaki dla dzieci z domu dziecka lub karmę dla zwierząt ze schroniska. Jeśli jednak ze strony Nowożeńców nie pojawi się informacja na temat listy prezentów, goście zadają sobie pytanie: jaki prezent wybrać? 
Coraz częściej goście weselni decydują się na oryginalne, spersonalizowane prezenty. Podarki z imionami małżonków, dedykacją lub z datą ślubu cieszą się największą popularnością. Uzdolnieni artystycznie goście decydują się na własnoręcznie wykonane prezenty. Wśród nich znajdują się ręcznie malowane karykatury małżonków, rzeźby, obrazy, przedmioty codziennego użytku ozdobione w oryginalny sposób metodą decoupage, czyli techniką zdobniczą polegającą na naklejaniu wzoru z papieru (najczęściej serwetek) i pokryciu go kilkoma warstwami lakieru lub farby.Niestety nie każdy zaproszony gość został obdarzony artystycznym talentem, aby wykonać coś własnoręcznie. Dlatego w dużym stopniu sięgają oni po produkty wykonywane na zamówienie.Oryginalne prezenty od gości weselnych to fajna pamiątka, która od razu wywołuje uśmiech na twarzach obdarowanych. Dzielą się zazwyczaj na dwie typowe grupy: zabawne i codziennego użytku. Do najczęstszych "pożytecznych" prezentów ślubnych należą grawerowane kieliszki na wino, porcelanowe kubki z nadrukiem, ramki na zdjęcia, grawerowany stolik śniadaniowy lub taca, wazony na kwiaty, komplet ręczników lub pościeli, zestaw sztućców lub zastawa obiadowa.


Jeśli zdecydujecie się na śmieszny prezent, wtedy pamiętajcie o zachowaniu dobrego "smaku", żeby nie urazić Młodej Pary. To jest ich dzień dlatego muszą się czuć wyróżnieni, a nie obrażeni. Nie każdy ma takie samo poczucie humoru, dlatego decydując się na tego typu prezenty należy zastanowić się dwa razy.


Inspiracje na podarki ślubne lub prezenty na wiele okazji możecie znaleźć w sklepie eprezenty.pl Dzięki możliwości personalizacji, sprawicie bliskiej osobie niespodziankę oraz wspaniałą pamiątkę. Ważne chwile w życiu należy uczcić w wyjątkowy sposób, dlatego lubimy obdarowywać się prezentami.You Might Also Like

1 komentarze