Wedding Day: Obrączki ślubne i drewniane pudełeczka na obrączki

Gdy jesteście już zaręczeni i planujecie ślub, nadejdzie taki dzień, że wybierzecie się do jubilera po zakup obrączek ślubnych. Sprawa w...


Gdy jesteście już zaręczeni i planujecie ślub, nadejdzie taki dzień, że wybierzecie się do jubilera po zakup obrączek ślubnych. Sprawa wydaje się banalna, ale czy tak jest naprawdę? Obecnie na rynku jest duży wybór wzorów i kolorów obrączek, co może okazać się sporym problemem podczas zakupów. Co roku trendy ślubne ulegają zmianie, ale czy warto się nimi kierować? Może lepiej pójść za głosem serca? My stawiamy na tą drugą opcję! Musimy pamiętać, że obrączki ślubne wybieramy raz na całe życie. Będziemy je nosić na palcu codziennie, więc przy ich wyborze musimy wziąć pod uwagę parę czynników.


Zaproszenie ekologiczne z koronką i serduszkiem - Pracownia Rzeczy Innych

Dawniej popularne były gładkie, klasyczne, półokrągłe obrączki w kolorze żółtego złota zazwyczaj o szerokości 4-6 mm. Obecnie także są one bardzo chętnie kupowane przez Pary Młode. Powinniśmy mieć na uwadze, że im prostsza obrączka tym łatwiej będzie nam skorygować jej rozmiar oraz przywrócić jej dawny wygląd, który ulegnie zmianie w miarę upływu czasu.

Drewniane pudełeczka na obrączki - Method Shop

Większą popularnością cieszą się węższe obrączki od 2,5 do 4,5 mm o lekko okrągłym bądź płaskim kształcie. Taki rodzaj obrączek świetnie prezentuje się na jednym palcu z pierścionkiem zaręczynowym. 


Panie coraz częściej wybierają złote krążki ozdobione brylantami - aktualnie 1 brylant zastąpiony został kilkoma nieparzystymi (zazwyczaj 3-7) kamieniami. Takie zdobienia wyglądają bardzo kobieco i elegancko. Jednakże w przypadku obrączki ślubnej z brylantem, w przyszłości nie będzie możliwości zmiany jej rozmiaru.


Jeżeli chodzi o kolory obrączek to preferencje są różne. Jedni wolą klasyczne żółte złoto, drudzy subtelne różowe lub białe złoto, inny zaś wybierają pierścionki wielokolorowe. Przy obrączkach wielokolorowych zazwyczaj wybierane jest połączenie białego złota z żółtym. W sprzedaży występują również wzory trzy kolorowe. Gdy wybierzemy obrączki w kolorze białego złota, musimy pamiętać, iż w rzeczywistości nie będzie ono tak śnieżnobiałe jak we wzornikach. Za ten wygląd opowiada warstwa rodu, która mimo swojej twardości, będzie się rysować i wycierać, a renowacja krążka pokrytego rodem będzie kosztowna. Rozwiązaniem może być wybór obrączek nierodowanych - nie będą one wówczas tak jasne, lecz łatwiej będziemy mogli przywrócić im dawny blask.


Pamiątkową propozycją jest grawer wewnętrzny. Zazwyczaj grawerowane są imiona małżonków i data ślubu. Nowością jest równię grawer zewnętrzny możemy wygrawerować np: wyznanie miłości: "Kocham Cię". Niezależnie od rodzaju grawera, utrudnia on zmianę rozmiaru bez widocznego śladu na obrączce. Takie zdobienia mogą z czasem ulec wytarciu.

Zaproszenie ekologiczne z koronką i serduszkiem - Pracownia Rzeczy Innych

Ważną kwestią jest też próba złota. Określa ona ile czystego złota znajduje się w danym stopie złota. Zazwyczaj dostępne są trzy rodzaje prób: 333, 585 i 750. Próba 0,333 to tzw. 8-karatowe złoto zawiera tylko 33,3 % czystego złota. Próba 0,585 to tzw. 14-karatowe złoto zawiera 58,5 % czystego złota Zaś próba 0,750 to tzw. 18-karatowe złoto zawiera 75 % czystego złota. W Polsce najczęściej kupowane są obrączki o próbie 585. Im większa zawartość czystego złota w obrączce tym bardziej staje się ona podatna na odkształcenia czy zarysowania.


Na koniec najprzyjemniejsza część dzisiejszego wpisu, a mianowicie prezentacja obrączek. Do lamusa przeszło już podawanie obrączek Parze Młodej na "złotej" tacy. Obecnie na rynku jest gigantyczna oferta pudełeczek, poduszeczek lub innych gadżetów, które ułatwiają przechowywanie, a następnie podawanie Młodej Parze najważniejszej "biżuterii" w ich życiu. 


My wybrałyśmy drewniane pudełeczka Method Shop. Przepięknie, starannie wykonane. Dodatkowo posiadają wygrawerowane imiona oraz daty ślubów. Środek pudełeczka Sylwii jest wyścielony zielonym chrobotkiem reniferowym, świetnie wkomponuje się w rustykalny klimat wesela i będzie cudownie prezentować się na zdjęciach ślubnych. Wewnątrz pudełeczka Beaty znajduje się elegancka, szara tkanina z wyciętymi otworami na obrączki - klasyka, elegancja i minimalizm, nigdy nie wychodzą z mody. Pudełeczka nie tylko spełnią ważną rolę podczas uroczystości zaślubin, ale także będą piękną pamiątką z dnia ślubu. W przyszłości posłużą nam do przechowywania ślubnej biżuterii. Jesteśmy nimi zauroczone! Jeśli zastanawiacie się nad wyborem sposobu prezentacji obrączek w dniu ślubu to gorąco polecamy pudełeczka Method Shop


Mamy nadzieję, że dzisiejszym wpisem zwróciłyśmy Waszą uwagę na kwestie jakie należy rozważyć podczas wyboru ślubnych obrączek oraz zainteresowałyśmy Was oryginalnymi, drewnianymi pudełeczkami na obrączki. Jeżeli macie już za sobą "Wielki Dzień" i chcecie się podzielić z nami swoimi radami bądź wskazówkami na temat wyboru obrączek ślubnych to koniecznie zostawcie komentarz. :)

You Might Also Like

5 komentarze

  1. Bardzo ładnie prezentują się obrączki w tych pudełkach :) ja swój dzień mam wciąż przed sobą :D aktualnie jestem na etapie: "czekam na pierścionek zaręczynowy" :D

    OdpowiedzUsuń
  2. bardzo zaciekawił mnie ten post. też uważam, że lepiej iść za głosem serca a nie za trendami :D

    OdpowiedzUsuń
  3. my mamy takie obrączki jak na 6 zdjęciu z góry :)

    OdpowiedzUsuń