Piękny uśmiech z Curaprox

Hej! Już od najmłodszych lat rodzice powtarzali nam jak ważna jest higiena jamy ustnej i prawidłowe szczotkowanie zębów. Do tej pory st...


Hej!
Już od najmłodszych lat rodzice powtarzali nam jak ważna jest higiena jamy ustnej i prawidłowe szczotkowanie zębów. Do tej pory stosowałyśmy manualne szczoteczki do zębów dostępne w drogeriach, jednak nasze podejście do szczoteczek do zębów zmieniło się od kiedy poznałyśmy szczoteczki szwajcarskiej marki CURAPROX
Zęby codziennie są narażone na uszkodzenia. Podczas żucia jedzenia siła nacisku na ząb to ok. 30 kg. Poza tym zęby atakowane są także przez różne bakterie, które produkują kwasy i rozpuszczają minerały ze szkliwa zębów. Prawidłowo powinniśmy myć zęby dwa razy dziennie. Należy pamiętać, także, że to ślina stanowi naturalną ochronę dla zębów - neutralizuje kwasy z pokarmów, dlatego nie należy od razu po zakończeniu jedzenia myć zębów.


Kolejnym wrogiem naszych zębów są zbyt twarde szczoteczki oraz pasty o wysokim współczynniku ścieralności (z grubymi granulkami czyszczącymi). Powodują one uszkodzenie dziąseł, szkliwa oraz odsłonięcie szyjek zębowych, co w rezultacie skutkuje nadwrażliwością zębów na ból.


Dlatego też najważniejszą częścią szczoteczki do zębów jest jej włosie. "Szczoteczki do zębów CURAPROX, nie mają nylonowego włosia, ale zbudowane są z włókien CUREN®, które są wyjątkowo łagodne i delikatne, dzięki czemu nie uszkadzają dziąsła, zapewniając niesamowite odczucie podczas szczotkowania."


"Na szczoteczce CS 5460 ultra soft znajduje się 5460 pojedynczych o 0,1 mm drobnych włókiem, które czynią ją niezwykle delikatną. Rezultatem jest możliwość skutecznego czyszczenia powierzchni zębów, dzięki gęsto ułożonym włóknom na główce szczoteczki - możemy łatwo dotrzeć do każdej części w jamie ustnej. Szczoteczki do zębów CURAPROX CS usuwają i rozbijają płytkę nazębną bardzo dokładnie - dzięki bardzo dużemu zagęszczeniu włosia na główce."


"Natomiast ośmiokątna rączka pomaga użytkownikom trzymanie szczoteczki pod właściwym kątem, tj. pod niewielkim kątem, połowa główki szczoteczki powinna znajdować się na dziąśle, druga połowa na powierzchni zębów, dzięki czemu nie tylko zęby, ale też linia dziąsła będzie wyczyszczona delikatnie i skutecznie."


"W jamie ustnej istnieją miejsca, które są trudne do osiągnięcia dla niektórych szczoteczek: jak na przykład za górnymi zębami trzonowymi, czy wewnętrzną powierzchnią górnych i dolnych zębów przednich. Wszystkie szczoteczki do zębów CURAPROX zostały tak zaprojektowane, aby mieć nie tylko dostęp do tych miejsc, ale również, żeby je doskonale oczyścić: dzięki małej, kompaktowej główce."

Szczoteczki CURAPROX CS dostępne są w 3 wariantach:
- CS 5460 ultra soft bardzo miękka, niezwykle delikatna i mięsista szczoteczka, która posiada 5 460 włókien CUREN® o średnicy 0,1 mm. Polecana również osobom z parodontozą, chorobami dziąseł z tendencją do krwawienia i opuchlizny, a także po zabiegach na przyzębiu. Bezkonkurencyjna w delikatności i skuteczności. 
- CS 3960 super soft szczoteczka bardzo delikatna dla dziąseł, zawiera 3960 włókien CUREN® o średnicy 0,12 mm.
- CS 1560 softidealny produkt dla użytkowników przyzwyczajonych do twardszej szczoteczki do zębów. 1 560 włókien CUREN® o średnicy 0,15 mm znajdujących się na główce szczoteczki zapewniają skuteczne i bardzo dokładne czyszczenie zębów.


Szczoteczki do zębów CURAPROX CS 5460 ultra soft zachwycają nie tylko designerskim kształtem i gamą kolorystyczną. Dzięki temu, że są miękkie i bardzo delikatne szczotkowanie zębów, stało się dla nas o wiele przyjemniejsze i przestało być tylko codziennym obowiązkiem. Szczoteczki CURAPROX CS 5460 ultra soft dokładnie czyszczą zęby i docierają w niedostępne (dla zwykłych szczoteczek) miejsca w jamie ustnej. Włókna szczoteczki nie podrażniają dziąseł, docierają do najmniejszych przestrzeni międzyzębowych, dzięki czemu nie musimy używać już nici dentystycznych do czyszczenia szczelin między zębami. Kształt rączki przypomina nam o prawidłowym kącie trzymania szczoteczki podczas mycia zębów. Nigdy nie przypuszczałyśmy, że na tak małej główce szczoteczki może znajdować się aż 5460 pojedynczych włókien! Do tego cena bardzo przyzwoita i porównywalna do zwykłych drogeryjnych szczoteczek do zębów, czyli ok. 19 zł. Szczoteczki dostępne są w wybranych aptekach, sklepach medycznych i gabinetach stomatologicznych. Do kupienia również TUTAJ.


A Wy jakich szczoteczek do zębów używacie? Wolicie manualne czy elektryczne szczoteczki do higieny jamy ustnej?


You Might Also Like

4 komentarze

 1. Great post dear!

  http://helderschicplace.blogspot.com/2015/10/army-green.html

  OdpowiedzUsuń
 2. taka klasyczna, bez udziwnień a jak widac moze działać cuda :)
  PorcelainDesire

  OdpowiedzUsuń
 3. Super! Lubię szczoteczki manualne ^^
  Zapraszam na nowy post, a w nim relacja z mojej imprezy 18-stkowej!
  Pozdrawiam www.bitherphobia.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń