Jesteśmy Piękne!

Często to co nam się w nas nie podoba ktoś inny uważa za naszą zaletę. Bywamy wobec siebie zbyt krytyczni, dążymy do perfekcji i doskon...

Często to co nam się w nas nie podoba ktoś inny uważa za naszą zaletę. Bywamy wobec siebie zbyt krytyczni, dążymy do perfekcji i doskonałości co może odbić się niekorzystnie na naszej psychice. Presja społeczeństwa, ideały promowane przez kolorowe gazety i portale społecznościowe sprawiają, że patrząc w lustro chcielibyśmy widzieć kogoś innego. Wyobrażamy sobie nierzeczywisty obraz pięknej kobiety, której uroda jest zasługą programów komputerowych lub operacji plastycznych i niewiele ma to wspólnego z rzeczywistością. Musimy siebie zaakceptować takimi jakimi jesteśmy, tylko wtedy będziemy naprawdę szczęśliwi.


Nic nie czyni kobiety piękniejszą niż wiara w to, że jest piękna." – Sophia Loren

W pozytywnym postrzeganiu siebie ważne jest wsparcie najbliższych osób. Jeżeli codziennie będziemy słyszeć, że mamy piękny uśmiech to będziemy w to wierzyć. Natomiast jeśli często słyszymy negatywne opinie na temat naszego wyglądu to czujemy się nieatrakcyjni. Słowa mamy, taty, rodzeństwa czy przyjaciół długo zapadają w naszej pamięci i mają wpływ na poczucie wewnętrznego piękna. Kluczowa jest rola mamy, sposób postrzegania własnych atutów przez naszą mamę, przekłada się na nasze myślenie. Dostrzegamy w niej swoje podobieństwo (takie same oczy, usta, figurę lub te same cechy osobowości) i tym samym również dostrzegamy swoje mocne strony. Nasza Mama od najmłodszych lat powtarzała nam, że dla niej jesteśmy najpiękniejsze i najważniejsze. W dużym stopniu wpłynęło to na poczucie naszej wartości i dostrzeżenie w sobie piękna.


Ważny jest także udział innych kobiet w postrzeganiu własnego piękna. Komplement z ust mamy, siostry czy przyjaciółki wpływa na nasze pozytywne emocje. Dlatego często przed wyjściem z domu zwracamy się do mamy lub siostry z pytaniem: "Jak wyglądam?" Słysząc jak inni nas postrzegają dodaje nam to pewności siebie.

Piękno to nie tylko wygląd zewnętrzny, ale także osobowość, optymizm i poczucie własnej wartości. Podążając ślepo za modą, nie odnajdziemy szczęścia. To indywidualizm jest drogą do dostrzeżenia w sobie kogoś wyjątkowego i zaakceptowania swojej osoby. Podążając tymi myślami zmianie uległa definicja piękna. 


Do czynników, które składają się na nowoczesną definicję piękna możemy zaliczyć:
- osobowość,
- poczucie własnej wartości,
- sposób bycia, pewność siebie,
- wewnętrzne szczęście,
- optymizm, uśmiech, radość,
- urodę: sylwetka, rysy twarzy,
- dbałość o siebie, a szczególnie pielęgnacja ciała, włosów,
- zdrowy styl życia,
- inteligencję,
- szacunek do siebie,
- świadomość, w czym dobrze wyglądamy

Otaczające nas osoby będą dostrzegać nasze zalety, jeśli my sami je zobaczymy w sobie i będziemy je stale podkreślać. Musimy przekonać samych siebie, że jesteśmy piękni, wtedy inni też będą tak na nas patrzeć.

Zdajecie sobie sprawę, że tylko 2 na 10 kobiet uważa się za piękne? Tak wynika z badań przeprowadzonych przez markę DOVE. My całym sercem popieramy kampanię "Jesteśmy piękne" i mamy nadzieję, że takich akcji będzie w Polsce coraz więcej!

Pamiętajcie KAŻDA Z WAS JEST WYJĄTKOWA!! 

You Might Also Like

1 komentarze

  1. zgadzam się z wami trzeba się akceptować takim jakim się jest i uważać ,że jesteśmy piękne Zapraszam do mnie!

    OdpowiedzUsuń