Pielęgnacja włosów i skóry głowy z Laboratorium Pilomax

Witajcie! Na wielu blogach kosmetycznych i stronach internetowych poświęconych urodzie przeczytałyśmy wiele pozytywnych opinii o dermokos...


Witajcie! Na wielu blogach kosmetycznych i stronach internetowych poświęconych urodzie przeczytałyśmy wiele pozytywnych opinii o dermokosmetykach do włosów firmy Labolatorium Pilomax. Firma posiada szeroką gamę kosmetyków do włosów i skóry głowy, wśród nich znajduje się seria kosmetyczna do włosów farbowanych, którą zdecydowałyśmy się wypróbować.

Seria do włosów farbowanych występuje w dwóch liniach: do włosów jasnych oraz do włosów ciemnych. W jej skład wchodzą kosmetyki do codziennej pielęgnacji włosów i skóry głowy, a także kosmetyki przeznaczone do regeneracji włosów zniszczonych.W dzisiejszym poście zajmiemy się dermokosmetykami do pielęgnacji, a w kolejnym przestawimy Was produkty przeznaczone do regeneracji.


Włosy farbowane potrzebują szczególnej ochrony. Farby koloryzujące pomimo, że posiadają w pewnym stopniu składniki pielęgnacyjne do włosów, to przede wszystkim zawierają mnóstwo składników chemicznych, które niestety mogą prowadzić do uszkodzenia struktury włosa, przez co mogą być one podatne na łamanie oraz szybko tracić kolor.

Program do pielęgnacji włosów farbowanych jasnych stosuje Beata farbująca włosy na jasny blond, a program do pielęgnacji włosów farbowanych ciemnych stosuje Sylwia, która od kilku lat farbuje włosy na czarno. Pierwsze na co należy zwrócić uwagę to fakt, że kosmetyki Laboratorium Pilomax zostały przebadane dermatologicznie i są bezpieczne dla wrażliwej skóry głowy. Ponadto w swoim składzie nie zawierają parabenów, SLS oraz SLES, ponieważ ich receptura oparta jest na naturalnych składnikach.


Produkty w opakowaniach po 70 ml są dość wydajne, ponieważ wystarczą na miesięczną kurację długich włosów. W aptekach lub w sklepie internetowym producenta dostępne są również produkty w opakowaniach 200ml. Co ważne są poręczne, nie wyślizgują się z dłoni pod prysznicem i nie zajmują dużo miejsca w łazience.


Krok 1. SZAMPON do codziennej pielęgnacji włosów farbowanych.

Szampon stosujemy na mocno zwilżone włosy, wtedy lepiej się pieni. Posiada przyjemny, waniliowy zapach. Szampon dokładnie oczyszcza włosy i skórę głowy, chroniąc przy tym kolor włosów. Kolor przez dłuższy czas pozostaje intensywny i lśniący. Musimy przyznać, że jest to pierwszy szampon po którego użyciu nasze włosy są miękkie i nawilżone (bez użycia odżywki). Pomimo to dla uzyskania jeszcze lepszych efektów zawsze stosujemy odżywkę.
Szampon dla jasnych włosów jest bezbarwny, zaś do ciemnych jasnobrązowy.


Krok 2. ODŻYWKA do włosów farbowanych, do stosowania po każdym myciu. 

Gęsta konsystencja odżywki bardzo łatwo rozprowadza się na powierzchni włosów, przy czym nie spływa z mokrych włosów. Co więcej nie obciąża ona włosów, nawet jeśli nałożymy ją u nasady włosów. Zwykle trzymamy ją na włosach od 3 do 5 minut i to w zupełności wystarczy, by osiągnąć zamierzony efekt.
W składzie zawiera białka keratyny, czyli proteiny stanowiącej naturalny element składowy włosa. Oprócz tego w składzie odżywki zawarty jest również ekstrakt ze skrzypu polnego. Dzięki naturalnym składnikom odżywka wzmacnia włosy i stopniowo przeciwdziała wypadaniu włosów. Włosy są miękkie, nawilżone, nie puszą się i łatwo się rozczesują.


Stosowałyście kiedyś produkty Laboratorium Pilomax? Jakie macie o nich zdanie? 

Miłego dnia :)

You Might Also Like

3 komentarze