Stopy są ważną częścią naszego ciała. Zimą skrywamy je pod grubymi skarpetami i ciepłymi butami, zaś latem prezentujemy w odkrytych sandałkach. Niestety w tym zimowym okresie nie poświęcamy im wystarczającej ilości czasu i uwagi. To duży błąd! Zaniedbane stopy to nieprzyjemny widok, w dużej mierze spowodowane jest to nieodpowiednią pielęgnacją, czasem wpływ na ich wygląd mają uwarunkowania genetyczne lub noszenie niewłaściwego obuwia. W każdym z tych przypadków powinniśmy przynajmniej raz w tygodniu zafundować swoim stopom SPA, a na co dzień pamiętać o ich higienie i pielęgnacji. Aby zadbać o stopy wcale nie musimy umawiać się do kosmetyczki, wystarczy nam zestaw odpowiednich kosmetyków i 30 minut.
Good Foot Podology to linia kosmetyków Delia dedykowana pielęgnacji stóp. Składa się ona z 5 kosmetyków podzielonych na etapy pielęgnacji:
1.0 do zastosowania przed złuszczaniem i pielęgnacją
2.0 do stosowania po kąpieli stóp
3.0 pielęgnacja do codziennego stosowania
3.1 kuracja
3.2 jednorazowy zabieg
4.0 codzienna pielęgnacja
Formuła soli do kąpieli stóp zniewala pięknym zapachem. Nie tylko odświeża i relaksuje stopy, ale przede wszystkim oczyszcza i intensywnie zmiękcza zrogowaciały naskórek oraz przygotowuje stopy do dalszej pielęgnacji. Preparat przeznaczony jest do stosowania przy odciskach, modzelach, nagniotkach i zrogowaceniach oraz przy suchej i popękanej skórze, a także zawsze wtedy, kiedy stopy potrzebują relaksu. Perełki zawierają mocznik 45%, dzięki czemu działają błyskawicznie. Kąpiel perełkową do stóp stosujemy raz w tygodniu - płaską nakrętkę wsypujemy do 3 litrów ciepłej wody i moczymy stopy przez 10 minut. Następnie przechodzimy do kolejnego kroku pielęgnacji.
WAŻNE SKŁADNIKI:
- mocznik 45%
Po oczyszczeniu i zmiękczeniu naskórka w kąpieli perełkowej z mocznikiem możemy przystąpić do pedicure. W tym celu sięgamy po peeling złuszczający z naturalnymi drobinkami z pestek moreli, łupin orzecha włoskiego i migdałowca, wzbogacony allantoiną i gliceryną, a także masłem Shea i witaminą E oraz ekstraktem z dzikiej wodnej mięty. Aplikujemy niewielką ilość preparatu 2 razy w tygodniu po kąpieli i masujemy przez około 3 minuty, a następie spłukujemy. W rezultacie peeling wygładza i zmiękcza stopy, skutecznie usuwa zrogowaciały naskórek i nie powoduje podrażnień. Stopy po zastosowaniu są nawilżone, odżywione, a także świeże i zrelaksowane. Peeling polecany jest do stosowania w przypadku zrogowaciałych pięt, suchych i bardzo suchych stóp, po każdej kąpieli stóp i przed zabiegiem pedicure.
- Naturalne drobinki złuszczające z pestek moreli, łupin orzecha włoskiego i migdałowca.
- Allantoina.
- Gliceryna.
- Masło Shea.
- Witamina E.
- Ekstrakt z dzikiej wodnej mięty.
Przechodzimy do kolejnego etapu pielęgnacji stóp - aplikacji kremu. Formuła pianki to świetne rozwiązanie - błyskawiczna aplikacja, lekka formuła i skuteczność. Krem nawilża dzięki połączeniu mocznika, gliceryny i betainy. Zapobiega utracie wody tworząc na skórze delikatną warstwę ochronną (skalwan), a także odświeża i koi za sprawą zawartości ekstraktu z aloesu i d-panthenolu. Krem należy stosować codziennie po każdej kąpieli lub peelingu jako kontynuacja zabiegów pielęgnacyjnych.
WAŻNE SKŁADNIKI:
- Mocznik.
- Gliceryna.
- Betaina.
- Skwalan.
- Ekstrakt z aloesu.
- D-Panthenol.
Good Foot Podology 3.1 MASKA WYGŁADZAJĄCO-REGENERUJĄCA DO STÓP
Jako uzupełnienie pielęgnacji stóp warto zastosować maskę wygładzająco-regenerującą w zestawie ze skarpetkami. Maskę należy aplikować na stopy po kąpieli i pozostawić w zależności od potrzeb na 30 minut lub na całą noc. Zabieg można powtarzać 2-3 razy w tygodniu w przypadku bardzo suchej, zrogowaciałej skóry lub 1 raz w tygodniu jako regularną kurację wspomagającą dobrą kondycję stóp. Kosmetyk dzięki zawartości oleju sojowego nawilża i wygładza skórę. Niweluje także uczucie szorstkości i przynosi ukojenie przesuszonej skórze (zasługa lanoliny i allantoiny). Za sprawą masła Shea skóra jest zregenerowana i odżywiona, natomiast zawarty w masce ekstrakt z dzikiej wodnej mięty odświeża i relaksuje stopy. Maska zalecana jest przy bardzo suchej skórze stóp z tendencją do zrogowaceń i pękania.
WAŻNE SKŁADNIKI:
- Olej sojowy.
- Masło shea.
- Lanolina.
- Allantoina.
- Ekstrakt z dzikiej wodnej mięty.
Kolejnym krokiem do pięknych stóp jest żel do usuwania zrogowaceń. Żelowa konsystencja produktu wzbogacona została o działanie kwasów hydroksylowych oraz wodorotlenku potasu, w ten sposób żel pomaga usunąć zrogowacenia. Skutecznie usuwa martwy naskórek i przywraca skórze gładkość i zdrowy wygląd. Jednorazowy zabieg zaleca się stosować 1 raz w tygodniu przed zabiegiem pedicure. Stosowany jest punktowo na zmienione miejsca: modzele, zgrubienia i zrogowacenia tkanki wymagające bardzo intensywnego zmiękczenia i złuszczenia. Żel nanosimy na wacik i przykładamy do skóry, a następnie owijamy "opatrunek" folią. Po 15 minutach zmywamy preparat, a zmiękczoną tkankę usuwamy za pomocą plastikowej lub drewnianej łopatki. Przed aplikacją warto założyć na ręce rękawiczki ochronne w celu uniknięcia podrażnień.
WAŻNE SKŁADNIKI:
- Kwasy hydroksylowe.
Pilerka Fast Blue MiaCalnea
Oczywiście nie wyobrażamy sobie pedicure bez tarki, która w sposób mechaniczny usunie martwy, zrogowaciały naskórek. Ciekawy design i funkcjonalność, odpowiedni rozmiar i kształt to wszystko ma w sobie Pilerka MiaCalnea. Wygodna w użyciu i poręczna Pilerka wyposażona została w elastyczny pasek, który ułatwia stosowanie tarki i uniemożliwia wysunięcie z dłoni. Pilerka jest wodoodporna, więc można ją stosować podczas kąpieli. Dodatkowym atutem jest membrana antybakteryjna SILD i odpowiednia dla nas gradacja 60. Zdecydowanie jest to MUST HAVE w każdej damskiej łazience żałujemy tylko, że nie poznałyśmy jej wcześniej.
0 komentarze