Laminacja włosów

Cześć! Ostatni deszczowy czwartek spędziłysmy w salonie piękności Akademia Pięknych Włosów , gdzie dziewczyny oprócz tego, że wyczarowa...


Cześć! Ostatni deszczowy czwartek spędziłysmy w salonie piękności Akademia Pięknych Włosów, gdzie dziewczyny oprócz tego, że wyczarowały nam piękne paznokcie to jeszcze profesjonalnie zadbały o nasze włosy. Zdecydowałyśmy się wypróbować profesjonalny zabieg laminacji na naszych włosach. 

Przeglądając różne blogi widziałyśmy, że wiele dziewczyn wykorzystuje żelatynę do domowej laminacji włosów. Nie wiemy jaki jest tego efekt, ale na samą myśl o nieprzyjemny zapachu żelatyny utrzymującym się na włosach wolimy nie eksperymentować. :) Dlatego oddałyśmy się w ręce specjalistów i renomowanych produktów.

Laminację włosów warto wykonać w przypadku posiadania włosów mocno zniszczonych, rozdwojonych łamliwych i szorstkich w dotyku. Co więcej, jeśli nasze włosy często przechodzą farbowanie, prostowanie lub trwałą ondulację to laminacja spowoduje, że nie będą one wyglądać na zniszczone.

Zabieg laminacji ma na celu ochronę włosów przed mechanicznymi uszkodzeniami i szkodliwym wpływem środowiska, wzmacnienie i wyrównanie struktury włosów, a także zwiększenie ich elastyczności i objętości. Włosy zyskują zdrowy wygląd, połysk i gładkość. A my możemy cieszyć się pięknymi włosami. :)


WŁOSY SYLWIISylwia posiada długie włosy, które są bardzo niesforne. Odwiecznym problemem Sylwii jest kręcenie się i puszenie się włosów. Z tego powodu włosy codziennie poddawane są suszeniu i prostowaniu, przez co zwiększyła się ilość rozdwojonych końcówek. Reguralne farbowanie również negatywnie wpływa na kondycje włosów. 


PRZEDPO

Efekt na ciemnych włosach jest mniej widoczny (wizualnie) niż na jasnych. Jednak włosy w dotyku stały się miekkie, nawilżone, bardziej gładkie i grubsze. Dużym plusem jest brak splątanych włosów podczas rozczesywania, a także o wiele prostsza stylizacja. Włosy lepiej się układają, a po prostowaniu efekt utrzymuje się do następnego mycia (nie wymagają codziennego prostowania!).WŁOSY BEATY

Beata posiada cienkie, proste włosy. Częste rozjaśnianie spowodowało wysuszenie włosów i rozdwojenie końcówek. Na złą kondycję włosów wpływ mają także codzienne suszenie i okazyjne prostowanie lub kręcenie.

PRZED


PO
Beata zauważyła znaczną poprawę kondycji swoich włosów, które po zabiegu laminacji są bardziej nawilżone, zdyscyplinowane. Rozdwojone końcówki są prawie niewidoczne. Poza tym włosy są miękkie w dotyku, gładkie i lśniące.Bezpośrednio po laminacji włosy mogą wydawać się lekko przetłuszczone, jednak po myciu to wrażenie mija.

Czas trwania zabiegu laminacji to ok. 1,5 godziny. Koszt 80 zł.
Efekt utrzymuje się do 5 - 6 tygodni, w zależności od tego jak często myjemy włosy.

Zabieg laminacji wykonałyśmy w Akademii Pięknych Włosów przy wykorzystaniu kosmetyków firmy Estel z serii iNeo-Crystal.

żródło zdjęcia: http://www.estel-poland.com/

You Might Also Like

17 komentarze

 1. Efekt u Beaty jak najbardziej na plus ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. bardzo podoba mi się efekt zarówno na ciemnych jak i jasnych włosach ;) Chyba kiedyś sama sobie zafunduje taki zabieg ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fantastyczny efekt, sama zastanawiam się nad tym zabiegiem :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wow!!!! ale macie piekne włosy <3333 efekty rewelacyjne :))

  http://live-laught-love00.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Zdecydowanie podobają mi się efekty na włosach Beaty :)

  OdpowiedzUsuń
 6. mnie się podoba! sama z chęcią bym się poddała temu zabiegowi:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Super efekt! Ja próbowałam tylko tej domowej metody z użyciem żelatyny, ale efektu zero.

  OdpowiedzUsuń
 8. fajny efekt, moja siostra miała laminowane włosy w salonie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Great post!


  http://helderschicplace.blogspot.com/2014/06/maxipost-beach-day.html

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetne efekty, bardzo mi się podoba!
  Pozdrawiam ;-)

  OdpowiedzUsuń
 11. Efekty super, chętnie wypróbuje

  its-okey-baby.blogspot.com ---nowy post

  OdpowiedzUsuń
 12. Świetne efekty! :) Sama mam włosy proste jak druty, ale czasami zdarza im się nienaturalnie i niespodziewanie napuszyć, więc chętnie poszukam, czy w salonach fryzjerskich w moim mieście taki zabieg jest dostępny. :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Właśnie wykonalam taki zabieg w salonie w Szczecinie u p. Małgorzaty Kubas strefa sciecia. Efekt super mam bardzo zniszczone włosy a po zabiegu wyglądają i są mega polecam

  OdpowiedzUsuń