Oczy w dobrej kondycji - Łagodzące krople do oczu Euphrasia Świetlik

Zmęczone, przekrwione i podrażnione oczy... chyba każda osoba pracująca codziennie po 8 godzin w biurze, przed komputerem doświadczyła ...


Zmęczone, przekrwione i podrażnione oczy... chyba każda osoba pracująca codziennie po 8 godzin w biurze, przed komputerem doświadczyła tego dyskomfortu. Często towarzyszy temu uczucie obcego ciała w oku, suchość, pieczenie i nadmierne łzawienie. Nie tylko praca przed komputerem przeciąża wzrok. Oglądanie telewizji, długotrwałe czytanie, zanieczyszczone powietrze, długa jazda samochodem, złe warunki atmosferyczne, alergie - te wszystkie czynniki mogą przyczynić się do podrażnienia naszych spojówek.  

Gdy nasze oczy potrzebują odprężenia sięgamy po sprawdzone produkty, które nie wpłyną szkodliwie na nasze zdrowie. Naturalny skład produktów medycznych zawsze ma pierwszeństwo podczas wyboru odpowiedniego specyfiku. 


Euphrasia Świetlik to łagodzące krople do oczu oparte na działaniu wyciągu ze świetlika lekarskiego oraz rumianku. Niwelują one objawy podrażnionych spojówek: nadmierne łzawienie, pieczenie, uczucie piasku pod powiekami oraz przekrwienie. Wyciągi z ziół zawarte w preparacie łagodzą także stany zapalne o podłożu alergicznym i zapalnym oraz wspomagają oczy w obronie przed podrażnieniami. Krople nie zawierają konserwantów z grupy soli amonowych, zawierają natomiast środek konserwujący poliheksanid nie powodujący żadnych dolegliwości.

Krople mają żółte zabarwienie. 1-2 kropli aplikujemy do worka spojówkowego, następnie zamykamy oko na około 1 minutę. W przypadku bardzo wrażliwych oczu takich jak posiada Sylwia w pierwszej sekundzie od zakroplenia pojawia się uczucie delikatnego pieczenia, które mija po mrugnięciu oczami. Kojące działanie kropli jest zauważalne już po kilku minutach. Nie ma przeciwwskazań, aby używać kropli przez dłuższy czas, więc możemy sięgać po nie zawsze wtedy kiedy poczujemy taką potrzebę.


Obie od kilku lat codziennie nosimy soczewki kontaktowe. Dlatego przy wyborze kropli do oczu zwracamy uwagę na to, czy są przeznaczone dla osób noszących soczewki. Dużą zaletą produktu jest fakt, że możemy zakraplać nim oczy bez zdejmowania szkieł. Delikatne soczewki bardzo łatwo uszkodzić, dlatego skład kropel jest neutralny zarówno dla soczewek, jak i płynów do pielęgnacji soczewek kontaktowych.


Preparatu nie należy stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników. W przypadku stosowania z innymi kroplami zaleca się zachować 10-15 minutowy odstęp pomiędzy nimi.

Składniki: ekstrakt ze świetlika lekarskiego (Euphrasia officinalis), ekstrakt z rumianku (chamomilla vulgaris), poliheksanid, wersenian dwusodowy, chlorek sodu, kwas borny, borek sodu, woda do iniekcji.


Ważne wskazówki:
  • Produkt powinien zostać zużyty w ciągu 30 dni od pierwszego otwarcia, nie przekraczając daty ważności widocznej na opakowaniu.
  • Przechowywać w temperaturze poniżej 25 stopni Celsjusza, w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Jak dbacie o swoje oczy? Macie sprawdzony sposób na zmęczone oczy?

You Might Also Like

0 komentarze