Dlaczego warto stosować odpowiednią pastę i szczoteczkę do zębów? Curaprox

Dlaczego warto stosować odpowiednią pastę i szczoteczkę do zębów? To pytanie zadajemy sobie niestety zbyt późno. Zazwyczaj zastanawiamy...


Dlaczego warto stosować odpowiednią pastę i szczoteczkę do zębów? To pytanie zadajemy sobie niestety zbyt późno. Zazwyczaj zastanawiamy się nad tym wtedy, kiedy siedzimy na fotelu dentystycznym i ze strachem w oczach spoglądamy na dentystkę, która zbliża się z dziwacznym narzędziem ku naszej twarzy... 

Przy wyborze pasty do zębów powinniśmy kierować się głównie jej składem i właściwościami. Najbardziej rekomendowane są pasty, w których nie znajdziemy SLS, substancji ścieralnych, zbyt dużo fluoru, a także intensywnych aromatów.


CURAPROX ENZYCAL ZERO

Pasta Curaprox Enzycal Zero w odróżnieniu od standardowych past do zębów, które możecie nabyć w drogeriach - nie zawiera laurylosiarczanu sodu (SLS), czyli mocno pieniącego środka czyszczącego stosowanego zazwyczaj w detergentach i szamponach. SLS działa niekorzystnie na błonę śluzową jamy ustnej, podrażnia ją i przyczynia się do powstawania aft. Poza tym pasta w składzie nie posiada miętowych olejków, dzięki czemu nie zaburza odczuć smakowych i nie podrażnia błony śluzowej jamy ustnej. Posiada łagodny miętowy smak, dlatego zaraz po umyciu zębów możemy spożywać pokarmy bez obawy o to, że będą smakować inaczej.

Składnikami, które wyróżniają pastę do zębów Curaprox Enzycal Zero są enzymy. Naturalnie enzymy występują w ślinie, pomagają zwalczać bakterie i niszczą szkodliwe dla zębów cukry. Dzięki zawartości enzymów pasta wzmacnia ochronną funkcję śliny - chroni zęby przed próchnicą, a dziąsła przed paradontozą. Dodatkowo enzymy wzmacniają szkliwo i pomagają chronić powierzchnie zębów przed osadzaniem się płytki nazębnej.


Składniki: Aqua, Sorbitol, Hydrated Silica, Glycerin, Steareth-20, Titanium Dioxide, Aroma, Sodium Hydrogenphosphate, Carrageenan, Sodium Chloride, Citric Acid,Sodium Benzoate, Potassium Thiocyanate, Glucose Oxidase, Amyloglucosidase, Lactoperoxidase

Ponadto pasta cechuje się niskim wskaźnikiem ścieralności (RDA 30) dzięki czemu łagodnie, lecz intensywnie oczyszcza zęby z zanieczyszczeń i płytki nazębnej, nie uszkadzając przy tym szkliwa. Należy unikać past do zębów ze współczynnikiem RDA powyżej 70, ponieważ mogą być one przyczyną uszkodzeń szkliwa oraz nadwrażliwości zębów. Pasta Curaprox Enzycal Zero najlepsze efekty daje w połączeniu ze szczoteczką do zębów Curaprox 5460 ultra soft, która także czyści delikatnie, ale skutecznie.Curaprox Enzycal Zero jest delikatną, przeciwpróchniczą pastą do zębów wspomagającą naturalny, zawarty w ślinie system ochronny jamy ustnej. Stosujemy ją profilaktycznie od dwóch miesięcy. Po tym czasie zauważyłyśmy zmniejszenie pojawiania się aft w jamie ustnej, brak podrażnień dziąseł. Oprócz tego zęby przestały być wrażliwe na spożywanie słodkich i zimnych napojów. Pasta Curaprox Enzycal Zero jest przyjemna w użyciu i bezpieczna dla zdrowia, może być stosowana przez dzieci, w obecności dorosłych.


Cena ok. 24 zł do nabycia TUTAJ.


CURAPROX 5460 ULTRA SOFT

Manualna szczoteczka do zębów Curaprox 5460 ULTRA SOFT składa się z 5460 wyjątkowo cienkich i miękkich włókien CUREN (o średnicy 0,1 mm). Duża ilość włosków na główce szczoteczki sprawia, że szczoteczka czyści delikatnie, ale bardzo skutecznie. Dociera do trudno dostępnych miejsc, usuwa płytkę nazębną i zanieczyszczenia zarówno z powierzchni zębów, jak i szczelin międzyzębowych. Rączka szczoteczki ma kształt ośmiokąta, dzięki czemu jest komfortowa w użyciu i nie wyślizguje się z mokrej ręki. Idealnie sprawdzi się u osób posiadających wrażliwe zęby i dziąsła, ponieważ nie powoduje podrażnień. Osoby, które chociaż raz sięgną po szczoteczkę Curaprox 5460 ULTRA SOFT nie będą chciały zamienić ją na żadną inną szczoteczkę. Dużym plusem jest także modny, a zarazem minimalistyczny design szczoteczek wyróżniający się ciekawą kolorystyką. Więcej na temat szczoteczek Curaprox pisałyśmy TUTAJ.

Cena ok. 20 zł do nabycia TUTAJ


Jak dbacie o swoje zęby? Jakich past i szczoteczek używacie?

You Might Also Like

1 komentarze