WEDDING DAY: Papeteria ślubna

Cześć! Dziś mamy dla Was kolejny post z serii "Wedding Day". Tym razem przyjrzymy się bliżej ślubnej papeterii, a dokładniej...


Cześć! Dziś mamy dla Was kolejny post z serii "Wedding Day". Tym razem przyjrzymy się bliżej ślubnej papeterii, a dokładniej zawieszkom na alkohol, winietkom oraz zaproszeniom ślubnym, bez których ślub i wesele wydają nam się niemożliwe. W Polsce coraz bardziej popularne staje się indywidualny wybór papeterii ślubnej. Często para młoda dopasowuje ją do motywu przewodniego oraz kolorystyki wesela, a także do swojej osobowości i hobby.Zawieszki na alkohol


Weselna wódka powinna wyróżniać się na stole, w tym celu stosuje się zawieszki, naklejki lub inne pomysłowe dekoracje na butelki. Na zawieszkach zwykle umieszcza się toast lub zabawny wierszyk, dzięki którym goście przełamują pierwsze lody. Natomiast zawieszki z napisem "Nalewka z malin" ułatwi gościom degustację domowych wyrobów przy wiejskim stole.


Winietki

Na weselach coraz bardziej popularne staje się usadzanie gości. Naszym zdaniem jest to podstawa dobrej organizacji wesela. Pozwalają uniknąć chaosu, nieporozumień i niezręcznej sytuacji, w której para gości musi siedzieć osobno lub osoby, które nie żyją ze sobą w dobrych stosunkach będą zmuszone do siedzenia obok siebie.


Winietki mogą przybierać różne formy, zazwyczaj są to małe karteczki z imionami gości, umieszczane na wyznaczonym miejscu. Oprócz funkcji informacyjnej pełnią również funkcję dekoracyjną. Decydując się na usadzenie gości trzeba pamiętać o numeracji stołów oraz należy umieść na sali weselnej (najlepiej przy wejściu) plan rozsadzenia gości, żeby każdy bez problemu trafił na swoje miejsce.


Zaproszenia


Na naszym blogu ukazał się już post o zasadach zapraszania. Również prezentowałyśmy tam zaproszenia, jednak były one drewniane i  otrzymali je wyłącznie nasi rodzice w ramach pamiątki na całe życie. Pozostali goście otrzymają standardowe zaproszenia papierowe.


Kiedyś nierozłącznym motywem zaproszeń były gołębie, obrączki i serca. Na szczęście w dzisiejszych czasach mamy ogromny wybór papeterii, a nawet możemy ją sami zaprojektować. Bardzo modne stały się zaproszenia ze zdjęciami pary młodej, rustykalne, kwieciste oraz wytłaczane z kokardami. Nasze serca skradły papeterie ozdobione kwitami i kokardami. Mimo, że wybrałyśmy podobny motyw i kształt zaproszeń, prezentują się one zupełnie inaczej. 


Prezentowane w dzisiejszym wpisie zaproszenia, winietki oraz zawieszki na alkohol znajdziecie w Pracowni Rzeczy Innych.

Jeśli macie jakieś fajne pomysły na papeterię ślubną, to koniecznie dajcie nam znać w komentarzach.

You Might Also Like

1 komentarze

  1. Piękne. Minimalistyczne, a zarazem gustowne. Ciekawe, jak to kiedyś u mnie będzie...

    Psstt.. "kwitami" - "a" gdzieś uciekło:*

    OdpowiedzUsuń